Czy Twoje włosy są szorstkie, matowe, łamią się, a do tego masz problem z ich rozczesaniem? Jeśli tak, to najprawdopodobniej są one przesuszone i konieczne będzie zastosowanie specjalnej pielęgnacji, by mogły one odzyskać swoje utracone piękno. Odwodnione kosmyki wymagają wprawdzie więcej troski, jednak wdrożenie kilku ważnych zasad pozwoli nam ponownie cieszyć się ich blaskiem.

 

Nasze włosy nie lubią, gdy zbyt często sięgamy po suszarkę, lokówkę, czy prostownicę. Także takie zabiegi jak ich rozjaśnianie, czy farbowanie przyczyniają się do ich zniszczenia. Nieumiejętna pielęgnacja prowadzi do rozchylenia łuski włosa, która błyskawicznie traci wodę i staje się przesuszona. Warto zatem w miarę możliwości ograniczyć powyższe zabiegi do minimum lub całkowicie z nich zrezygnować. Jeśli nie jest to jednak możliwe, warto wprowadzić kilka drobnych zmian.

 

Nie potrafisz obejść się bez suszarki? Zamień strumień gorącego powietrza na zimny nawiew. Suszenie włosów potrwa wprawdzie nieco dłużej, ale nie osłabi ich kondycji. Jeśli jednak zrezygnujesz całkowicie z tego urządzenia i zdecydujesz się na ręcznik, to pamiętaj o tym, by nie wiązać go zbyt mocno i nie skręcać w turban, gdyż wilgotne kosmyki są bardziej podatne na uszkodzenia. Staraj się nie wiązać włosów gumką, a zamiast niej postaw na klamrę. Pamiętaj także o tym, by zabieg rozjaśniania i farbowania przeprowadzać jedynie w salonach fryzjerskich. Zadbaj też o odpowiednią dietę i nawodnienie organizmu. Wypijając codziennie około 2 litrów wody sprawisz, że problem nie powróci.

 

Aby włosy odzyskały zdrowy wygląd, konieczne będzie zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Ratunkiem dla nich może okazać się seria ANTI-FRIZZ marki Insight, w skład której wchodzi szampon, odżywka oraz maska. Zawarte w tych produktach kojące właściwości naturalnych wyciągów roślinnych, w tym wyciąg z organicznego siemienia lnianego, a także fitokompleks anti-frizz, w skład którego wchodzi masło kakaowe, olej z bawełny i olej konopny, zniwelują efekt puszenia i głęboko nawilżą włókna włosów. Receptury kosmetyków z linii ANTI-FRIZZ zostały dobrane w taki sposób, abyśmy mogli cieszyć się idealnie gładkimi oraz lśniącymi kosmykami przez długi czas.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.