INSIGHT to synergiczna linia kosmetyków opracowana w laboratorium. Do produkcji wykorzystywane są fito-ekstrakty oraz fito-oleje z organicznych roślin naturalnie dojrzewających na polach.

Zastosowane zostały niekonwencjonalne i innowacyjne metody, które mają na celu ochronę zdrowia włosów. Poprzez skrupulatny dobór surowców zapewniają ochronę i absolutną doskonałość stylizacji.

Natura źródłem najlepszych inspiracji.

PREPARATY

Produkty marki INSIGHT są bogate w odżywcze i ochronne składniki aktywne, które są potrzebne w tym samym czasie. Zadbaj o swoje zdrowie świadomie wybierając preparaty wolne od składników chemicznych.

PRODUKTY

Zestawy produktów INSIGHT to wyselekcjonowane programy leczenia dostosowane do wszystkich rodzajów włosów. Insight to Twój codzienny rytuał odnowy biologicznej.

SYSTEM KURACJI

Każdy z nas posiada własną tożsamość, wyjątkowość, preferencje oraz własne włosy. Dlatego proponujemy Wam lecznicze zestawy kosmetyków do wszystkich rodzajów włosów.

WARTOŚCI INSIGHT

NASZA INSPIRACJA: MIEJSKA NATURA

INSIGHT to marka opracowana w naszych laboratoriach, aby stworzyć synergiczne działanie między starożytną
mądrością wykorzystywania roślinnych ekstraktów i olejków oraz etycznym wyborem ekologicznych składników.
Natura w kontekście miejskim jest źródłem naszej inspiracji.

NASZ WYBÓR: PROSTOTA + SKUTECZNOŚĆ

INSIGHT to odżywcze, bogate w ochronne i niezbędne składniki aktywne produkty, zgodne ze zdrowym wyborem
czystości formuł. Posiadają innowacyjne i niekonwencjonalne receptury, które chronią zdrowie i blask włosów.
Dzięki rygorystycznemu doborowi surowców jednocześnie zapewniają absolutną doskonałość stylizacji i profesjonalną
zawartość.

NASZA MISJA: ZRÓWNOWAŻONY EKOROZWÓJ

Misją INSIGHT jest ekorozwój, zarówno środowiskowy, jak i społeczny. Będąc w zasięgu wszystkich, proponujemy
delikatne i skuteczne zielone formuły. Profesjonalna jakość w przystępnych cenach.

WARTOŚCI INSIGHT

Nasze laboratoria tworzą receptury według precyzyjnych parametrów ekologicznych i zdrowotnych.

NASZE KOSMETYKI WOLNE SĄ OD:

ALERGENÓW
ZAPACHOWYCH

Zdecydowaliśmy się na użycie wyłącznie substancji bez alergenów zapachowych, aby nasze zabiegi były tak delikatne, jak tylko to możliwe, nawet dla najbardziej wrażliwej skóry głowy.

SILIKONÓW


Silikony to nieorganiczne polimery pochodzące z krzemu, które są wytwarzane w procesach syntezy chemicznej. Nie możemy zaprzeczyć, że zapewniają natychmiastową miękkość i połysk włosom. Jednak przez efekt błonotwórczy uniemożliwiają przenikanie aktywnych składników, gdyż zamykają łuski włosa. Dlatego w miarę możliwości wyeliminowaliśmy silikony z naszych receptur.


OLEJU MINERALNEGO


Olej mineralny (Paraffinum liquidum - pochodna ropy naftowej), tworzy film na skórze, który utrudnia prawidłową transpirację i dotlenienie skóry głowy oraz włosów. Tam, gdzie była możliwość zdecydowaliśmy się zastąpić go bardziej dermokompatybilnymi, naturalnymi składnikami o tych samych właściwościach, ale z mniejszą ilością niewiadomych dla zdrowia. Skóra i włosy muszą mieć swobodę wykonywania najbardziej naturalnej czynności, jaką jest oddychanie.


SZTUCZNYCH
BARWNIKÓW


Produkty INSIGHT są wolne od syntetycznych barwników. Jedynym wyjątkiem jest szampon Anti-yellow, w którym użycie barwnika jest nieuniknione, ze względu na wykonywane czynności, niezbędne do działania formuły.


SLS/SLES


Wszystkie nasze receptury szamponów tworzymy bez użycia SLS/SLES (Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate),które są uważane za agresywne i potencjalnie drażniące surfaktanty. Zamiast tego zdecydowaliśmy się użyć łagodniejszego środka czyszczącego, SODIUM COCETH SULFATE, otrzymywanego z orzecha kokosowego. Zastosowanie bardziej przyjaznego i dermokompatybilnego składnika przyczynia się jednocześnie do ochrony zdrowia skóry, a także zachowania jej równowagi hydrolipidowej.

MIT I PARABENÓW

Parabeny i MIT to konserwanty, które stały się przedmiotem kontrowersji. Badania naukowe nie przyjęły jeszcze definitywnej postawy, czy są szkodliwe.Nie czekając na odpowiedź, która rozwiewa wszelkie wątpliwości, postanowiliśmy użyć alternatywnego systemu konserwującego. W szczególności używamy biodegradowalnej mieszaniny kwasów owocowych do produkcji wszystkich naszych szamponów: Sodium Benzoate i Potassium Sorbate. W maskach i odżywkach używamy mieszanki konserwującej składającej się z alkoholu benzylowego i środka zmiękczającego pochodzenia naturalnego Glyceryl Laurate (otrzymywanego z oleju palmowego).

NASZE PLUSY:

OZONOWANA WODA

Woda jest kluczowym składnikiem do tworzenia naszych produktów, a także nośnikiem substancji aktywnych i wyciągów roślinnych:
z tego powodu Eley od lat oczyszcza ją za pomocą ozonu. Niektóre badania potwierdziły, że ozon, cząsteczka zbudowana z trzech atomów
tlenu, jest ważną alternatywą dla tradycyjnych środków, takich jak chlor i jego związki. W porównaniu do nich ozon ma wyższą
siłę utleniającą, co w efekcie daje mu szersze spektrum antybakteryjne. Przy niskich stężeniach ozon jest nietoksyczny i wraca w krótkim
czasie do swojej pierwotnej formy (tlenu), nie pozostawiając odpadów. Jego zastosowanie gwarantuje również szybkie, bezpieczne,
głębokie i całkowicie ekologiczne warunki sanitarne, dzięki czemu woda jest czysta mikrobiologicznie,czyli w idealnym stanie, aby aktywnie przenosić właściwości składników.

WYSOKI PROCENT NATURALNOŚCI

Nasze produkty zawierają wysoki procent składników pochodzenia naturalnego. Średnio ponad 96% całkowitej receptury składa się z surowców naturalnego pochodzenia.

CERTYFIKAT VEGAN OK

Cała linia do włosów INSIGHT posiada certyfikat VEGAN OK, w tym także linia do koloryzacji INCOLOR. Standard ten promuje upowszechnianie kultury szacunku dla życia i środowiska, tak aby wartości te mogły reprezentować dziedzictwo wspólne dla wszystkich. Dlatego też, kupując produkt z logotypem VEGAN OK na etykiecie, konsument otrzymuje gwarancję, że produkt nie zawiera składników odzwierzęcych, a producent niejest związany z wykorzystywaniem i zabijaniem
zwierząt.

TESTOWANY NA ZAWARTOŚĆ NIKLU

Wszystkie nasze produkty są testowane pod kątem zawartości niklu (‹ 0,5 PPM), aby zagwarantować większe bezpieczeństwo w przypadku nadwrażliwości skóry.

NATURALNE I ORGANICZNE EKSTRAKTY

Główne funkcjonalne składniki aktywne w naszych preparatach pochodzą z certyfikowanych ekologicznych upraw. Kombinacje olejów i maseł pochodzenia naturalnego w połączeniu z ekstraktami roślinnymi, zmiękczają i odżywiają włosy. Wybór ekologicznych składników aktywnych oznacza zarówno ochronę planety, jak i pracowników, którzy są częścią łańcucha produkcyjnego. Jest to także ukłon w stronę dobra konsumentów końcowych.

100% MADE IN ITALY

Chcemy podkreślić nasze w 100% włoskie know-how: jakość produktu jest gwarantowana od momentu tworzenia w laboratorium, aż po dostawy gotowego kosmetyku w ponad 40 krajach na całym świecie. Wartość, która nas wyróżnia to doskonałość i styl.

NASZE OPAKOWANIA:

Zrównoważony ekorozwój projektu INSIGHT nie kończy się na formułach, ale także obejmuje świat opakowań.

PET (politereftalan etylenu) to lekki i trwały poliester, który dzięki nieskończonym możliwościom recyklingu posiada doskonały profil pod względem zrównoważonego rozwoju środowiskowego. PET należy do rodziny tworzyw termoplastycznych, które są przekształcane za pomocą ciepła w bardzo lepkie ciecze łatwe w obróbce: powracają do stanu stałego po obniżeniu temperatury. Ponieważ ich struktura nie ulega modyfikacjom, materiał może być poddany wielokrotnemu procesowi odtworzenia z wykorzystaniem ciepła. Ta cecha PET sprawia, że w 100% można go poddać recyklingowi i staje się możliwe przekształcenie go w rPET. Do wszystkich naszych butelek i słoików wybraliśmy materiał w 100% pochodzącyz recyklingu.


NAKRĘTKI
Wszystkie nakrętki produktów INSIGHT stworzone są w 100% z materiału PP pochodzącego z recyklingu.


TUBKI I ETYKIETY
Nasze tubki wykonane są z biopochodnego materiału pozyskiwanego z trzciny cukrowej.


CO TO ZNACZY KORZYSTAĆ Z RECYKLINGU PET?
• chronić środowisko;
• redukować emisję dwutlenku węgla: na każdy kilogram odzyskanego PET oszczędza się do 3kg CO2;
• oszczędzać energię: wytwarzając produkty PET pochodzącego z recyklingu, można uzyskać 50%
oszczędności energii, zmniejszając koszty i ograniczając szkody dla środowiska.

Nasze opakowania reprezentują nas, nie tylko ze względu na wybór materiałów, ale także przesłaniem, które identyfikuje:

CERTYFIKATY FIRMY DNV

ISO 9001
(System zarządzania jakością)
Zastosowanie ISO 9001 w firmie oznacza stworzenie systemu organizacji, który uwzględnia założone standardy i normy. Wymagania dotyczą wszystkich procesów biznesowych, które muszą być poparte odpowiednią dokumentacją (podręcznik jakości, procedury, instrukcje pracy).
Celem systemu jakości ISO 9001 jest zapewnienie, że produkt dostarczony przez firmę spełnia określone wymagania. To pokazuje, że firma jest zdolna, by odpowiadać w sposób spójny i dokładny na oczekiwania klienta, a także będzie w stanie osiągnąć znaczącą poprawę w zakresie efektywności organizacyjnej i jakości produktu poprzez minimalizację odpadów, unikając błędów i zwiększając produktywność.
ISO 22716
(Dobra praktyka wytwarzania)
Rozporządzenie UNI EN ISO 22716 określa wytyczne dotyczące produkcji, kontroli, przechowywania i transportu produktów kosmetycznych mające na celu zagwarantowanie klientowi wysokich standardów bezpieczeństwa i higieny.
To zbiór zasad, które opisują sprzęt, zarządzanie, metody i środki produkcji w celu zapewnienia odpowiednich standardów jakości. Mają na celu kontrolę zarówno produkcji, jak i jakości. Odnoszą się do wszelkiego rodzaju produktów kosmetycznych i biorą pod uwagę wszystkie czynniki i działania, które są istotne dla uzyskania wyrobu kosmetycznego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.