Objętość włosa – jak ją uzyskać i utrzymać na dłużej?

Gęste, pełne objętości włosy to marzenie nie jednej kobiety. Niestety często miewamy problemy z osiągnięciem tego efektu.  Do najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy należą m.in. uwarunkowania genetyczne, uboga w składniki mineralne i witaminy dieta oraz problemy hormonalne. 

Co jednak możemy zrobić by bujna i gęsta fryzura stała się naszym stałym atrybutem i znów przykuwała uwagę i podkreśla atuty naszej kobiecości? 

Na początek możesz skorzystać ze sprawdzonych porad włosomaniaczek i po umyciu głowy regularnie spłukiwać włosy letnią wodą. Następnie warto owinąć głowę ręcznikiem i wycisnąć nadmiar cieczy. Istotne, aby unikać szorowania czy pocierania czego efektem mogą być uszkodzenia delikatnej struktury włosa. 

Inną sugestią jest czesanie włosów przynajmniej 2 razy dziennie. Dzięki temu będziesz skuteczniej pobudzać krążenie, a także pozbędziesz się martwego naskórka i zanieczyszczeń. Warto też przy tym codziennym rytuale pokusić się o korzystanie ze szczotki z naturalnego włosia, co jeszcze bardziej przełoży się na uzyskiwane efekty. 

 

Nie możesz także zapominać o zdrowej i zbilansowanej diecie, dzięki której unikniesz opłakanych w skutkach, nie tylko dla kondycji włosów – niedoborów minerałów i witamin. Istotne, aby nastawić się na większą konsumpcje warzyw, owoców i produktów spożywczych bogatych w błonnik, kwas foliowy oraz kwasy OMEGA-3. Bywa, iż  przy obecnym trybie życia nie jesteśmy w stanie sami zapewnić sobie odpowiednich ilości tych składników z diety – wtedy warto zastanowić się nad suplementacją kompleksu multiwitaminowego. 

 

Także niewłaściwa stylizacja, może powodować że twoje włosy są cienkie i łamliwe. Na pierwszy ogień kwestia suszarek, lokówek i prostownic, których używanie poleca się ograniczyć (a jeśli już suszyć włosy skorzystać z letniego lub chłonnego strumienia powietrza.  

 

Najważniejszym elementem jest jednak dobór odpowiednich kosmetyków. Po pierwsze warto postawić na produkty organiczne pozbawione SLES, SLS, parabenów i innych szkodliwych substancji obciążających strukturę włosa. Można też skorzystać z specjalnie przygotowanych w celu uzyskania objętości serii takich jak Insight Volume Up. 

 

Tajemnicą ich receptury jest m.in. połączenie naturalnych wyciągów z żeń-szenia, z organicznej babki płesznik oraz z organicznej jasnoty białej. Dzięki ich właściwością regularnie stosowany szampon Insight Volume Up nie tylko skutecznie odżywi, ale także nada widocznej objętości fryzurze. 

 

Klasyką jest Insight Volumizing Spray. Volumizing Spray to odżywka w formie bez spłukiwania, którą najlepiej nanosić na końcówki wilgotnych włosów. Efekty pojawiają się błyskawicznie i - zwłaszcza przy połączeniu z regularnym stosowaniem szamponu - utrzymują przez długi czas.  

 

Bestsellerem jest także najmłodszy produkt w rodzinie - kolejny spray - Insight Volume Up – Volumizing Spray zwiększający objętość włosów u samej nasady. Produkt ten natychmiast podbija włosy u nasady i oprócz właściwości regenerująco – odżywczych poprawia sprężystość i nadaje tekstury bez obciążania włosa.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.