Certyfikat VEGAN OK a kosmetyki Insight

Zapewne wiele z Was wybrało markę Insight z powodu jej naturalnego składu oraz wyeliminowania z receptury takich niekorzystnych dla zdrowia substancji jak: sztuczne barwniki, parabeny, sylikony czy oleje mineralne. Opracowanie kompleksowej linii naturalnych preparatów dających tak szybkie i długotrwałe efekty w kontekście przywróceniu zdrowia struktury włosa jest niewątpliwie jedną ze składowych sukcesu popularności marki Insight na całym świecie. Filozofia Insight nie kończy się jednak na aspektach dbałości o zdrowie, piękno Twojej fryzury czy zrównoważonym rozwóju samej planety.

Wszystkie szampony, odżywki czy maski Insight są bowiem oznaczone nawiązującym do kultury szacunku dla zwierząt i środowiska certyfikatem VEGAN OK. W czasach powszechnej globalizacji i wzmożonego konsumpcjonizmu zwierzęta są niestety w coraz większym stopniu narażone na wykorzystywane nie tylko w procesie produkcji spożywczej, ale także w przemyśle kosmetycznym.

Dlatego decydując się na markę kosmetyków oznaczonych logotypem VEGAN OK masz pewność, że nie zostały one wytworzone przy udziale składników pochodzenia zwierzęcego typu elastyna, kolagen, keratyna, wosku czy jedwabiu. W obecnych czasach dzięki zaawansowanym technologią możemy z powodzeniem wykorzystywać dobrodziejstwa natury i skutecznie zastępować te substancje tymi roślinnymi o niemal identycznych właściwościach. To właśnie gwarantuje Ci marka ogranicznych kosmetyków Insight , posiadająca w swojej ofercie produkty nawet w 100% naturalne.

W praktyce certyfikat Vegan OK oznacza, że:

-preparat jest pozbawiony substancji pochodzenia zwierzęcego i odzwierzęcego,

-do wytworzenia poszczególnych składników nie została wykorzystana praca zwierząt,

-producent nie testuje swoich kosmetyków ani poszczególnych ich składników na zwierzętach,

-nie zleca analogicznych działań żadnym podmiotom i firmom zewnętrznym.

Ponadto certyfikat jest zgodny z normą ISO 14021 drugiego stopnia, oznaczającą samodzielną, środowiskową deklaracje producenta lub sprzedawcy pod groźbą odpowiedzialności przed prawem.

Prawdą jest, że wegański styl życia stał się ostatnio modny i wiele firm, instytucji czy stowarzyszeń próbuje zbić kapitał na popularnych trendach. Z tego właśnie powodu warto czasami sprawdzić czy danej marce faktycznie bliskie są ideały poszanowania dla natury i wszelkich istnień, czy tylko próbuje wykorzystać modne w przestrzeni publicznej hasła.

Oprócz odznaczenia Vegan OK wybrane preparaty kosmetyków Insight oznaczone są także certyfikatem COSMOS NATURAL, ale do tego tematy powrócimy przy okazji kolejnego materiału.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.